ind_banner_on-hwy
Curtiss-Wright

5 lipca 1929 roku firmy założone przez tych trzech wielkich pionierów lotnictwa – Curtiss Airplane and Motor Company i Wright Aeronautical Corporation połączyły się tworząc największą wówczas firmę lotniczą – Curtiss-Wright Corporation.

22 sierpnia tego samego roku zadebiutowała ona na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) gdzie do dziś jest przedmiotem obrotu. W dekadzie lat siedemdziesiątych Curtiss-Wright poszła naprzód w wielu nowych i innowacyjnych technologiach. Firma była właścicielem praw północnoamerykańskich do silnika obrotowego Wankla.

W pierwszej dekadzie XXI wieku firma Curtiss-Wright przekształciła się z niespełna 300 milionów dolarów dochodów rocznych w globalnego gracza technologicznego, którego sprzedaż przekroczyła 2 miliardy dolarów. Osiągnięcie tego wyniku zapewnił m.in. solidny wzrost organiczny i strategiczne przejęcie prawie 60 firm.

Transformacja Curtiss-Wright była kontynuowana w kolejnych latach m.in. poprzez przejęcie 7. firm między trzecim kwartałem 2012 r., a pierwszym kwartałem 2013 r., co znacznie wpłynęło na ofertę końcową, rynki zbywalne i portfolio produktów. Spółka nadal stosowała strategie dywersyfikacji i przejęć, które dodatkowo wzmocniły jej ofertę na rynku końcowym, szczególnie na ogólnym rynku przemysłowym.

W 2014 firma przeszła do nowej struktury segmentu zgodnie z wizją „One Curtiss-Wright”, przekształcając swoją działalność w zintegrowaną, zorientowaną na rynek globalną, zdywersyfikowaną firmę przemysłową.

Nawiązana przez Drabpol współpraca z Curtiss-Wright dotyczy Grupy Przemysłowej (The Industrial Group) na terenie Polski. Grupa ta jest uznanym liderem w dostarczaniu komponentów i podsystemów, które zapewniają rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów w pojazdach drogowych i terenowych. Należą do nich średnie i ciężkie samochody ciężarowe, autobusy i autokary, pojazdy budowlane i rolnicze, przeładunki materiałów i inne pojazdy specjalistyczne, a także wyrafinowane wózki inwalidzkie i skutery do mobilności medycznej.

W skład reprezentowanych przez Drabpol firm występujących pod brandem Curtiss-Wright wchodzą: Williams Controls Industries, Arens Controls oraz Penny&Giles.

nasze usługi

Siłą firmy Drabpol

jako firmy VAR są nasze kompetencje

Oferujemy kompleksowe rozwiązania systemowe składające się przede wszystkim z naszej wiedzy, doświadczenia, zaangażowania i produktów najwyższej jakości.