Konvekta AG to nowoczesna i innowacyjna firma z ponad 60-letnią historią. Rodzinna firma z siedzibą w Hesji została założona przez Carla Heinricha Schmitta w 1957 roku.

Obecnym właścicielem firmy jest Dr Constantin H. Schmitt, syn założyciela Carla H. Schmitta. Główna siedziba firmy mieści się w niewielkim, niemieckim miasteczku Schwalmstadt. Tam też produkuje się od samego początku klimatyzacje i agregaty chłodnicze. Z biegiem lat Konvekta uruchomiła swoją fabrykę w innym niemieckim mieście Barchfeld, a także poza granicami Niemiec – w Turcji, Chinach, Argentynie i Indiach.

Firma początkowo w swojej ofercie posiadała tylko klimatyzatory do pojazdów, z biegiem lat poszerzyła ją o agregaty chłodnicze.

 Drabpol od 1993 r. jest wyłącznym przedstawicielem Konvekty w Polsce. Wspólnych sukcesów na polskim rynku nam nie brakuje. Dziś w kraju, na dachach wielu autobusów, pojazdów szynowych, pociągów, maszyn budowlanych, a także pojazdów transportowych można zauważyć klimatyzatory oraz agregaty chłodnicze Konvekty. Posiadamy w swojej ofercie klimatyzatory do pojazdów oraz agregaty chłodnicze. Dzięki owocnej współpracy rozwiązania Konvekty podnoszą komfort pracy kierowców, operatorów maszyn i służą pasażerom. Zastosowanie najnowszych technologii, materiałów  czy czynnika chłodniczego w postaci CO2 pozwala na realizację najbardziej zaawansowanych projektów w produkcji pojazdów kołowych czy szynowych. Wprowadzenie do oferty klimatyzacji z pompą ciepła rozwiązało wiele problemów konstrukcyjnych, montażowych i eksploatacyjnych w autobusach z napędami alternatywnymi.

Konvekta o sobie – „Jesteśmy silnym i stabilnym partnerem systemowym dla branży pojazdów użytkowych. Opracowujemy rozwiązania i standardy klimatyczne dla osób pracujących w wymagających środowiskach pracy, a także systemy chłodzenia dla transportu o kontrolowanej temperaturze. Ponadto Konvekta oznacza stosowanie zrównoważonych technologii i materiałów przyjaznych dla środowiska, a także wielkie zaangażowanie społeczne.”

nasze usługi

Siłą firmy Drabpol

jako firmy VAR są nasze kompetencje

Oferujemy kompleksowe rozwiązania systemowe składające się przede wszystkim z naszej wiedzy, doświadczenia, zaangażowania i produktów najwyższej jakości.