MOLPIR s.r.o., założony w 1993 roku, jest przedsiębiorstwem prywatnym zajmującym się rozwojem, produkcją, importem i dystrybucją szerokiego zakresu akcesoriów do samochodów, ciężarówek, autobusów, autokarów i pociągów, nie tylko na terenie Słowacji i Czech, ale także w całej Europie.

Firma skupia się na potrzebach i satysfakcji klientów oraz na innowacyjnych technologiach, przynosi komfort, pewność i bezpieczeństwo na drodze dla wszystkich użytkowników.

W 2009 roku, MOLPIR rozpoczął współpracę z FUNTORO. W 2010 roku firma została partnerem na region Europy Centralnej i po raz pierwszy przedstawiła cyfrowy system MOD (Media On Demand) w Europie. W międzyczasie, MOLPIR rozpoczął prace nad zintegrowanym systemem rozwiązań dla różnych modeli siedzeń, autokarów i zastosowań.

Obecnie firma posiada dwa oddziały oprócz siedziby głównej w Bratysławie oraz w Czechach – w Ołomuńcu i Pradze. Oddziały są połączone komputerowo. Z biegiem czasu MOLPIR zbudował elastyczny system logistyczny, za pośrednictwem którego realizuje transfery towarów pomiędzy magazynami poszczególnych oddziałów.

Z biegiem czasu firma zbudowała silną pozycję na rynku słowackim i czeskim i należy do wiodących dostawców akcesoriów samochodowych. Wśród najważniejszych klientów są firmy produkujące pojazdy. Obecnie jest to głównie ŠKODA AUTO a.s.,Mladá Boleslav i TEREX – TATRA Kopřivnice.

Rok 2011 jest momentem, kiedy MOLPIR stał się Europejskim Przedstawicielem FUNTORO z wiedzą i umiejętnościami do dostarczenia kompletnych, dostosowanych do wymagań różnych klientów rozwiązań. Rozpoczynając od projektu integracji systemu we współpracy z renomowanymi projektantami, oprzyrządowanie i produkcję komponentów poprzez instalację, jak również̇ wprowadzenie systemu i oprogramowania u klienta, nie kończąc na wsparciu posprzedażowym, MOLPIR to także producent zaawansowanych ładowarek stosowanych w autobusach, pojazdach szynowych i  drogowych. Różnorodność kształtów, mocowań czy zastosowanych technologii ładowania pozwala na realizację wszystkich wymagań naszych klientów. Firma wprowadza również nowe rozwiązania, takie jak  – system automatycznego liczenia zajętych miejsc czy bezprzewodowy przycisk Stop w autobusach.

W związku z dynamicznym rozwojem i koniecznością zapewnienia najwyższego poziomu obsługi klientów na rynku polskim na początku 2011 roku została zawarta umowa partnerska pomiędzy MOLPIR s.r.o. a firmą DRABPOL Sp. J.  Działalność firmy związana jest z promocją rozwiązań high-tech, wpływających na poziom bezpieczeństwa biernego w sektorach transportu drogowego, morskiego i lotniczego.

nasze usługi

Siłą firmy Drabpol

jako firmy VAR są nasze kompetencje

Oferujemy kompleksowe rozwiązania systemowe składające się przede wszystkim z naszej wiedzy, doświadczenia, zaangażowania i produktów najwyższej jakości.